Megbízható ELMÜ regisztrált villanyszerelő Budapesten

GYORSVILLANY 06 70 545-0911 - ELMÜ villanyszerelő gyorsszolgálat, villanyszerelés Budapesten és Pest megyében

Van fázis de nincs áram

Ha a lakásban van fázis, de nincs áram, az azt jelenti, hogy a villanyhálózat egy része működik (a fázisvezeték feszültség alatt van), de valahol a kör megszakadt, vagy valamilyen okból nem záródik. Ez egy potenciálisan veszélyes helyzet, ezért a legfontosabb a biztonság és a szakszerű kivizsgálás.

Teendők ha van fázis de nincs áram

  1. Ne érintsen meg csupasz vagy sérült vezetékeket! Ha ilyet lát, tartson tőle távolságot és ne engedjen a közelébe senkit.
  2. Ellenőrizze a saját biztosítékdobozát (elosztószekrényét):
    • Nézze meg, hogy valamelyik kismegszakító (automata biztosíték) le van-e kapcsolva. Ha igen, próbálja meg visszakapcsolni.
    • Ha a visszakapcsolás után azonnal újra lekapcsol, ne erőltesse többször! Ez valamilyen komolyabb problémára utalhat, és veszélyes lehet. Hagyja abba a próbálkozást.
    • Régebbi típusú biztosítékdobozban olvadóbiztosítékok lehetnek. Ha egy kiégett, a porcelán betétje fekete vagy a szál elszakadt, akkor az a biztosíték kiégett. Soha ne javítsa vagy hidalja át a biztosítékot! Csak azonos típusú és értékű biztosítékra cserélje ki (ha tudja, hogy mi okozta a kiégést, és az ok már megszűnt). Ha nem biztos a dolgában, ne cserélje.
  3. Húzza ki az érzékenyebb elektromos berendezéseket: Különösen a számítógépeket, televíziókat és más elektronikai eszközöket érdemes áramtalanítani, mielőtt az áramellátás váratlanul visszatérne, elkerülve ezzel az esetleges károsodásukat.

nincs áram

A probléma okának felderítése

  1. Kérdezze meg a szomszédokat: Érdemes megtudni, hogy náluk van-e áramszünet. Ha a probléma csak az Ön lakását érinti, akkor a hiba valószínűleg a lakás elektromos rendszerében van. Ha a környéken sincs áram, akkor egy nagyobb áramszünet lehet a jelenség oka, amiről a helyi áramszolgáltató tudhat bővebbet.
  2. Vizsgálja meg a látható elektromos berendezéseket és vezetékeket: Keressen sérüléseket, olvadásnyomokat vagy furcsa szagokat. Ha ilyet tapasztal, ne érintse meg és hívjon szakembert.
  3. Ellenőrizze a FI-relét (életvédelmi relét), ha van a biztosítékdobozban: Ha a FI-relé le van kapcsolva, próbálja meg visszakapcsolni. Ha azonnal újra lekapcsol, ne próbálkozzon többször, ez valamilyen szivárgásra utalhat.

Inkább hívjon villanyszerelőt

Ha a fenti lépések nem vezettek eredményre, vagy ha bármilyen kétsége van a biztonsággal kapcsolatban, azonnal hívjon egy képzett és engedéllyel rendelkező villanyszerelőt!

Miért fontos a szakember?

  • A villanyszerelő rendelkezik a szükséges szaktudással és eszközökkel a hiba okának biztonságos és pontos felderítéséhez.
  • Meg tudja állapítani, hogy a probléma a lakás belső hálózatában, a mérőóránál vagy esetleg a szolgáltatói oldalon van-e.
  • Megfelelően el tudja hárítani a hibát, biztosítva a biztonságos és megbízható áramellátást.
  • Elkerülheti a nem szakszerű beavatkozásból eredő további károkat vagy baleseteket.

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 57
Tegnapi: 26
Heti: 274
Havi: 242
Össz.: 126 880

Látogatottság növelés
Oldal: Van fázis de nincs áram
Megbízható ELMÜ regisztrált villanyszerelő Budapesten - © 2008 - 2025 - villanyszerelobudapesten.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »